Historia i rocznice

OBCHODY 103. ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Przedstawiciele Komisja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność przy Enea Wytwarzanie sp z o.o. uczestniczyli w zorganizowanych przez Starostwo Powiatowe w Kozienicach OBCHODACH 103 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI Uroczystości rozpoczęły się na cmentarzu parafialnym, przed Grobem Nieznanego Żołnierza i na grobach Legionistów złożono wiązanki kwiatów. Następnie w kościele Św. Rodziny została odprawiona uroczysta msza święta, w której uczestniczyły poczty sztandarowe reprezentujące różne organizacje zarówno polityczne jak i związkowe działające w powiecie Kozienickim, mszy przewodniczył ks. dziekan Władysław Sarwa,

Nasz zakład pracy był reprezentowany przez poczet sztandarowy KM NSZZ Solidarność w osobach: Paulina Tęcza, Artur Panek, Roman Cwyl

Po mszy w asyście Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Kozienicach oraz Szwadronu Ziemi Kozienickiej imienia majora Jerzego Sas Jaworskiego nastąpił uroczysty przemarsz uczestników pod Pomnik Niepodległości. Delegacje Gminy Kozienice i Powiatu Kozienickiego przedstawiciele organizacji kombatanckich i innych organizacji w tym NSZZ „Solidarność” przy Enea Wytwarzanie Sp. z o.o., którą reprezentował: przewodniczący Jacek Bolek, Adrian Mąkosa i Rafał Bąk, złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze by uczcić pamięć o bohaterach, którym zawdzięczamy wolność.

W Warszawie podczas przemówienia Prezydent Polski Andrzej Duda mówił:

Dziękuję Panu Bogu za Polskę. Za to, że od przeszło 30 lat możemy radować się niepodległością. Możemy radować się naszym państwem, w którym sami się rządzimy. Sami decydujemy o sobie, o naszych losach”.

W niedzielę 14 listopada o godzinie 19:00 wszystkich zainteresowanych zapraszamy na koncert „Niepodległa 1918”, który odbędzie się w kościele pod wezwaniem Świętej Rodziny w Kozienicach. Narratorem koncertu będzie Jerzy Zelnik a wykonawcami soliści Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego: Paulina Gocałek, Krzysztof Ciupiński – Świątek, Mateusz Gocałek oraz Robert Grudzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *