Sprawy bieżące

Będzie można odliczyć od podatku związkową składkę

Jak poinformował Tygodnik Solidarność, w przyszłym roku dzięki staraniom „Solidarności” przy rozliczaniu się z podatku, będzie można odliczyć związkową składkę.To bardzo ważny krok w kierunku wzmocnienia dialogu społecznego i przede wszystkim bardzo ważna decyzja, jeśli chodzi o aspekt finansowy dla każdego pracownika – powiedział przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.

Nareszcie oczekiwana przez związkowców od 30 lat zmiana ustawy o podatku dochodowym stała się faktem. Dzięki „Solidarności” będzie możliwość odliczenia składek związkowych od podatku dochodowego.

To bardzo ważny krok w kierunku wzmocnienia dialogu społecznego i przede wszystkim bardzo ważna decyzja, jeśli chodzi o aspekt finansowy dla każdego pracownika – podkreślił szef „Solidarności”.– Jeżeli będzie można odliczyć tę składkę, to z pewnością część pracowników będzie chętniej przystępowała do związków zawodowych, a to przecież wzmocni dialog społeczny – wyjaśnił Piotr Duda.

Jest to wiec bardzo dobra wiadomość dla wszystkich związków zawodowych działających w Polsce, i może zwiększy to uzwiązkowienie się pracowników w naszym kraju.

Zródło: www.tysol.pl

Fot. stock.adobe.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *